Flacăra își poate pierde golgheterul! Rareș Mihai, dorit de Ilie Poenaru la Chindia

697

Lider autoritar la Liga a 3-a, în Seria a 4-a, Flacăra Moreni are șanse reale de promovare în eșalonul secund al fotbalului românesc. Cu un staff tehnic nou, avându-l ca antrenor principal pe Cristinel Țermure, dar și cu mulți jucători tineri împrumutați de la Chindia, Flacăra a defilat. Are 44 de puncte obținute din 14 victorii și două remize, pierzând un singur joc.

Ilie Poenaru: „Avem nevoie la nivel de Under”

Echipa morenară este pe cale să-și piardă principalul marcator, pe Rareș Mihai (19 ani), cu 14 reușite în acest sezon. Ilie Poenaru l-a urmărit pe jucător în câteva meciuri și vrea să-l readucă în lotul Chindiei, încă din această iarnă. „Suntem în discuții. Avem nevoie la nivel de Under, mai ales acum, cu situația lui Tamași. E clar că trebuie să aducem acolo, să avem dubluri. Mai mult ca sigur se va întoarce Rareș Mihai, și va face parte din lotul nostru. Și, bineînțeles, că va avea șansa lui”. Chindia i-a folosit în cea mai mare parte ca Underi titulari pe Bogdan Petre și Răzvan Tamași. Au mai evoluat Alexandru Stan, Răzvan Tache, Ionatan Dogănoiu și Nicolas Pena.

Rareș Mihai: „Aș vrea să rămân la Moreni până în vară”

În ciuda interesului manifestat de Chindia, Rareș Mihai ar vrea mai degrabă să continue la Flacăra. „Aș vrea să rămân la Moreni până în vară, să ajut la îndeplinirea obiectivelor echipei. Sper ca și Chindia să prindă play-off-ul. Nu va fi simplu, dar echipa are capacitatea să ajungă acolo”. Dintre jucătorii cedați de Chindia la Flacăra, Ilie Poenaru nu s-a arătat interesat decât de Rareș Mihai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here