S-au stabilit grupele și programul Cupei Liceelor Pro Activ la fotbal tenis

1003

Cele 14 echipe înscrise în competiția liceelor au fost repartizate în 4 grupe, două formate din câte 4 echipe, iar două alcătuite din 3 echipe. Primele două clasate din fiecare grupă se vor califica în faza sferturilor de finală. Cuprinsă în calendarul cu evenimente al Zilelor Județului Dâmbovița, Cupa Liceelor Pro Activ la fotbal tenis se va desfășura pe 1 iunie la Complexul Turistic de Natație Târgoviște, începând cu ora 9.30. Jocurile rezervate celorlalte categorii (masculin, feminin, mixt și family) vor începe la ora 11.30, urmând să revenim cu programul și aici. 

Grupa A: Colegiul Economic, Petrol Moreni, Liceul 1, Liceul 6

Grupa B: Caragiale Moreni, Liceul 3, Liceul 4, Goga Ionescu Titu

Grupa C: Ienăchiță, Teologic, Auto

Grupa D: Carabella, Nucet, Liceul 2

Programul competiției:

Economic – Petrol Moreni (ora 09.30, teren 1, grupa A)

Caragiale Moreni – Liceul 3 (ora 09.30, teren 2, Grupa B)

Ienăchiță – Teologic (ora 09.30, teren 3, Grupa C)

Liceul 1 – Liceul 6 (ora 09.50, teren 1, Grupa A)

Liceul 4 – Goga Ionescu (ora 09.50, teren 2, Grupa B)

Carabella – Nucet (ora 09.50, teren 3, Grupa D)

Economic – Liceul 1 (ora 10.10, teren 1, Grupa A)

Caragiale Moreni – Liceul 4 (ora 10.10, teren 2, Grupa B)

Ienăchiță – Auto (ora 10.10, teren 3, Grupa C)

Petrol Moreni – Liceul 6 (ora 10.30, teren 1, Grupa A)

Liceul 3 – Goga Ionescu (ora 10.30, teren 2, Grupa B)

Carabella – Liceul 2 (ora 10.30, teren 3, Grupa D)

Economic – Liceul 6 (ora 10.50, teren 1, Grupa A)

Caragiale Moreni – Goga Ionescu (ora 10.50, teren 2, Grupa B)

Teologic – Auto (ora 10.50, teren 3, Grupa C)

Petrol Moreni – Liceul 1 (ora 11.10, teren 1, Grupa A)

Liceul 3 – Liceul 4 (ora 11.10, teren 2, Grupa B)

Nucet – Liceul 2 (ora 11.10, teren 3, Grupa D)

Sferturi de finală:

A1 – B2 (ora 11.30, teren 1)

C1 – D2 (ora 11.30, teren 2)

B1 – A2 (ora 11.50, teren 1)

D1 – C2 (ora 11.50, teren 2)

Semifinale:

A1/B2 – C1/D2 (ora 12.10, teren 1)

B1/A2 – D1/C2 (ora 12.10, teren 2)

Finale

Finala mare (ora 12.30, teren 1)

Finala mică (ora 12.30, teren 2)

Competiția family

Galaxy – CSȘ (ora 11.30, teren 3)

Galaxy – Vulturii (12.30, teren 3)

CSȘ – Vulturii (ora 13.10, teren 2)

Competiția mixt

Real Nucet – Carabella (ora 11.50, teren 3)

Real Nucet – CSȘ (ora 12.50, teren 3)

Carabella – CSȘ (ora 13.10, teren 3)

Competiția masculin

Auto – Chindia (ora 12.50, teren 1)

Nucet – Liceul 6 (ora 12.50, teren 2)

Finala mare (ora 13.10, teren 1)

Finala mică (ora 13,10, teren 2)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here