Remiză nebună! Spectacol în derby la Chindia – Călăraşi

1167

3000 de oameni au asistat la un meci de zile mari în derby-ul Chindia – Dunărea Călăraşi (2-2). Oaspeţii au deschis scorul prin Kouakou (10), însă Chindia a replicat în forţă şi a întors rezultatul până la pauză. Cristi Cherchez a transformat două lovituri de pedeapsă (34 şi 45), însă momentul bucuriei de la golul doi a făcut şi o victimă. Mihai Neicuţescu a revenit pe gazon fără permisiunea centralului, primind al doilea cartonaş galben. Repriza a doua s-a jucat pe contre şi Drăghiceanu (78) a restabilit egalitatea. Remiză în dezavantajul Chindiei, care nu poate să recupereze diferenţa de patru puncte faţă de Dunărea.

Chindia: Popescu – Ciobotariu, Vătavu, Ispas, Martac – Pencea (84 D. Dumitraşcu), L. Mihai, Honciu, Stoica (84 Nisipeanu) – Neicuţescu, Cherchez (79 C. Neguţ). Antrenor: Nicu Croitoru.
Dunărea: Lungu – Ţenea, Şandru, Manole, Tomozei – Kanda, Puşcaş (74 Cristea), Pană, Danciu (74 Drăghiceanu) – Kouakou, V. Alexandru (66 V. Munteanu). Antrenor: Dan Alexa.