Lică ajută Chindia! Autogolul care aduce 3 puncte

1509

Chindia își continuă seria bună, obținând o nouă victorie pe teren propriu, fără gol primit (1-0). E adevărat că nici nu a marcat cu Snagov, reușita succesului venind după autogolul lui Viorel Lică (61). Descătușați, târgoviștenii au ratat apoi ocazii uriașe, în special prin Marian Vătavu, care a trimis de două ori în transversală (68 și 89). Oaspeții au avut și ei o șansă importantă, prin același Lică (41), al cărui șut a mers în plasa laterală.

Chindia: Popescu – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitrașcu – Nisipeanu, Honciu (78 Pencea), L. Mihai, Stoica – Neicuțescu (46 C. Matei), Cherchez (82 Bâtfoi). Antrenor: Nicu Croitoru.

Snagov: Anca Trip – Vlădoiu, Lică, I. Șerban, Stancu – Munteanu – Manea (71 Penescu), Borțoneanu, Braga (59 Neață – 82 Rusu), Buștea – L. Dobre. Antrenor: Valeriu Răchită.

Liga a 2-a. Etapa a 11-a

Chindia Târgoviște – Sportul Snagov 1-0

Metaloglobus București – FC Argeș 1-1

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila 2-1

CS Balotești – Luceafărul Oradea 2-2

CS Afumați – Foresta Suceava 2-2

Dunărea Călărași – Știința Miroslava 6-0

Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timișoara 0-2

AFC Hermannstadt – Ripensia Timișoara 2-0

UTA Arad – Pandurii Tg. Jiu (duminică, ora 15.30)

CS Mioveni – ASA Tg. Mureș (luni, ora 17.30)

Clasament

  1. Hermannstadt    19-5 28
  2. Călărași            23-10 25
  3. Chindia             25-6  21
  4. Clinceni              19-14 21
  5. Tg. Mureş           19-14 18
  6. Ripensia             31-13 17
  7. Mioveni              18-12 17
  8. Argeş                 14-9  16
  9. ASU Poli             14-15 16
  10. Snagov               8-7    15
  11. Brăila                 28-22 14
  12. Afumaţi               9-12  13
  13. Satu Mare            7-17  13
  14. Pandurii              16-15 12
  15. Metaloglobus       14-14 12
  16. UTA                     7-9    10
  17. Miroslava            12-36 8
  18. Suceava               8-47  8
  19. Oradea                14-21 7
  20. Baloteşti             10-17 7

Etapa viitoare, sâmbătă, ora 11.00: Chindia – Metaloglobus, Snagov – Pandurii, ASU Poli – UTA, Miroslava – Satu Mare, Suceava – Călărași, Oradea – Afumați, Ripensia – Balotești, Tg. Mureș – Hermannstadt, Brăila – Mioveni, Argeș – Clinceni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here