Chindia a dormit în prelungiri! Două puncte uriașe pierdute la Suceava

1209

Dacă la Timișoara a întors spectaculos cu ASU Poli pe final de meci (2-1), Chindia s-a împiedicat lamentabil în prelungirile partidei de la Suceava, unde a fost egalată de Foresta în ultimele secunde (1-1). Daniel Florea ne-a dat speranțe după reușita din minutul 52, pe o centrare a lui Martac, însă moldovenii au lovit la ultima fază, prin Marius Matei (90+4), de la punctul cu var. Un rezultat frustrant și două puncte imense pierdute de Chindia pe „Areni”, nepermis pentru o aspirantă la promovarea în Liga 1. Nicu Croitoru a fost o formulă de echipă cu Popescu – Martac, Ciobotariu, Morariu, Acasandrei – Jurj (70 Nisipeanu), L. Mihai, Rogoveanu, Stoica – Cherchez (88 Pencea), Florea (73 Neguț). Rămâneți pe SportImpact.ro, pentru a afla cine este favorit să-i ia locul lui Marcel Ghergu ca președinte la Chindia.

Liga a 2-a. Etapa a 24-a

Foresta Suceava – Chindia Târgoviște 1-1

Luceafărul Oradea – FC Argeș  3-2

Știința Miroslava – Metaloglobus București 1-1

Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni  2-1

Sportul Snagov – ASA Tg. Mureș 3-0

Olimpia Satu Mare – CS Balotești 0-3

ASU Politehnica Timișoara – Academica Clinceni 2-2

Dunărea Călărași – CS Afumați 2-1

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila 2-1

UTA Arad – AFC Hermannstadt 1-1

Clasament

  1. Călărași          45-17 53
  2. Hermannstadt36-11 50
  3. Chindia           47-14 46
  4. Afumaţi           29-17 41
  5. Clinceni           38-31 39
  6. Argeş              33-21 37
  7. ASU Poli          32-27 37
  8. Tg. Mureş        38-43 31
  9. Mioveni           35-32 30
  10. Snagov           20-20 30
  11. Ripensia          45-33 29
  12. Oradea           37-40 27
  13. UTA               28-30 26
  14. Pandurii         30-38 24
  15. Metaloglobus  21-29 24
  16. Suceava       21-62 24
  17. Baloteşti      28-46 23
  18. Miroslava     29-50 23
  19. Brăila           45-49 18
  20. Satu Mare   19-45 -36*

* Penalizare 56 de puncte

Etapa viitoare: Chindia – Oradea (duminică, ora 13.00), Hermannstadt – Pandurii (ora 12.00), Mioveni – ASU Poli (ora 18.00), Balotești – UTA (sâmbătă, ora 11.00), Clinceni – Miroslava, Metaloglobus – Suceava, FC Argeș – Ripensia, Călărași – Snagov (ora 12.00), Brăila – Tg. Mureș 3-0, Afumați – Satu Mare 3-0.

Facebook: Foresta Suceava

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here